Rólunk, röviden.



A Jász-Föld Zrt. 1999. szeptember 22-én jött létre a „Jászföld” Szövetkezetből részleges átalakulással. A társaság bevételeinek legnagyobb hányada mezőgazdasági tevékenységből származik, ezen belül szántóföldi növények termesztése (gabonaféle, hüvelyes növény, olajos mag), állattenyésztésünkben tejhasznú szarvasmarha tartás és sertéstenyésztés adja ennek forrását.

Termelésünk részben a saját állatállományunk tömegtakarmány és abrak szükségletét biztosítja, valamint a kereskedelmi tevékenységünk során értékesített élelmiszeripari alapanyagok bázisát adja.

A kereskedelmi árualap mennyiségét ős- és kistermelői felvásárlásokkal növeljük, amelyek egyre meghatározóbb arányban integrációs szerződés keretein belül valósulnak meg. Az integrációs szerződés amellett, hogy garantálja az árualapot, növeli a gépi szolgáltatás, valamint input anyag értékesítés volumenét is.

A fejlesztések célja az időben, szakszerűen és jó minőségben elvégzett munka lehetőségének megteremtése a saját területeken, illetve a szolgáltatás színvonalának emelése. E célt gazdaságosan üzemeltethető és a mai kor környezettudatos szellemének megfelelő energiatakarékos, környezet, és talajkímélő termesztés technológia kiszolgálását lehetővé tevő gépállomány megteremtésével kívánjuk megvalósítani. Távlati cél a termőterületek egyre nagyobb arányban történő öntözhetővé tétele, melynek révén növelhető a hozam és a termésbiztonság.

Az állattenyésztési ágazat 53%-ban járul hozzá az éves árbevételhez. A cég tejelő szarvasmarha tenyésztése két telephelyen történik, ahol közel 1200-as állomány felelős a tejtermelésért, valamint ennek szaporulata biztosítja a borjú és növendéküsző utánpótlást. A beruházások révén nőtt az állatok komfortérzete, fokozódott a takarmányozás minősége. Az állategészségügyi és szaporodásbiológiai mutatóik javulása az előbbiekkel együttesen növelte a termelést. Az előállított tej korszerű és ellenőrzött folyamat során kerül begyűjtésre, értékesítésre.

A sertéságazati tevékenység 4 fiaztatót, 2 malacnevelőt, 7 hizlaldát magába foglaló infrastruktúrán belül folyik. A stabil genetikai és állategészségügyi háttérnek köszönhetően gazdaságos termelés mellett az ágazat éves szinten 21000 db hízó- és vágótulajdonságú hízósertést bocsájt ki.

A vállalkozás stabil beszállítói és vevői háttérrel rendelkezik. Beszállítóink elsősorban azon gyártók, kereskedők közül kerülnek ki, akik hosszútávon megfelelő minőségben tudják szükségleteinket kielégíteni.

Új tevékenységként kezdtük meg 4.600 ha üzemi vadászterületen a vadgazdálkodást. Célunk, hogy a mezőgazdasági tevékenység és a vadállomány élőhely igényének összehangolásával példa értékű apróvad gazdálkodást alakítsunk ki.

2019-ben új telephellyel és tevékenységgel bővült vállalkozásunk. Karcag városában felújításra került a régi rizshántoló üzem. Új néven, új tevékenységgel kukoricamalomként üzemel.